طراحی و فارسی سازی قالب


قالب وبسایت، چه از نظر نمای ظاهری و چه به خاطر رعایت اصول فنی و کاربردی ( ux-ui ) اهمیت زیادی در جهت جلب نظر کاربران و ایجاد راهبری آسان و قابل درک برای آن ها دارد. چیزی که کاربر را وادار به ماندن در وبسایت و دیدن صفحات مختلف می کند، در وحله اول شکل ظاهری و جذابیت تصاویر و نوشته ها می باشد.
طراحی قالب برای هر نوع وبسایتی، اول از همه نیاز به آشنایی کامل طراح با پلتفرم و چارچوب استفاده شده دارد. طراح بر اساس همین محدودیت ها و امکانات باید قالب مورد نظر را طراحی کرده و به پلتفرم استفاده شده اضافه کند.
البته طراحی قالب از صفر طبیعتا زمانبر و هزینه بر خواهد بود. لذا امروزه، شرکت ها و سایت های مختلفی بوجود آمده اند که این قالب ها را به شکل های مختلف طراحی کرده و بصورت آماده در اختیار طراحان قرار می دهند، که این امر باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود.
این قالب ها همیشه به زبان اصلی و انگلیسی طراحی می شوند و برای استفاده از آن ها لازم خواهد بود که به زبان مورد نیاز ترجمه شوند.
برای سایت های ایرانی این امر با ترجمه قالب و فارسی سازی و راستچین کردن آن صورت می گیرد. در اینترنت قالب های بیشماری برای پلتفرم های مختلف وجود دارد که قابل خرید می باشند و بعد از خرید، باید برای فارسی سازی آن ها اقدام شده و سپس مورد استفاده قرار بگیرند.
آتلیه آگاه از مدت ها پیش در این زمینه فعال بوده و قالب های زیادی برای سایت های مختلف طراحی و فارسی سازی کرده است.

همراه : همراه

ایمیل : ایمیل